“Është vendosur në anën e minuesve të dialogut”, Meta: Deklaratat e Vuçiç se nuk do ta njohë Kosovën, të papranueshme

TIRANË Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaroi sot se deklaratat e presidentit serb Aleksandër Vucic, i cili publikisht ka deklaruar se nuk do ta njohë kurrë, as në mënyrë formale dhe as në mënyrë informale Kosovën, si shtet sovran dhe i pavarur janë të papranueshme. Në një deklaratë për mediat, Meta theksoi se […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts