EULEX-it i përfundon mandati më 14 qershor, çfarë do të ndodh tutje?

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX) ka filluar në vitin 2008 si misioni civil më i madh në kuadër të Politikës së Përbashkët të Bashkimit Evropian për Siguri dhe Mbrojtje. Por, mandati i këtij misioni me ‘letra’ përfundon së shpejti. Mandati aktual i EULEX-it është për ta mbuluar periudhën deri […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts