EURO 2020/ Çekia dhe Danimarka për surprizën, Anglia kërkon gjysmëfinalen ndaj Ukrainës së Shevçenkos
Sot do të luhen edhe dy takimet e fundit çerekfinale për të kompletuar tabelën e gjysmëfinales së EURO 2020.

EURO 2020 KUPA

Në orën 18:00 në stadiumin “Baku Olympic Stadium”, të Bakusë do të zhvillohet ndeshja Çeki-Danimarkë.

Të dyja kombëtaret do të tentojnë kualifikimin ku kanë treguar që të dyja këto skuadra kanë qenë surprizat e këtij Europiani me paraqitjet e tyre.

Në orën 21:00 në stadiumin “Olimpico” të Romës do të luhet takimi, Ukrainë-Angli.

Do të jetë një sfidë që premton spektakël dhe me dy kombëtaret që do të kërkojnë te jenë me çdo kusht në gjysmëfinale.

SFIDAT ÇEREKFINALE TË EURO 2020 –

ÇEKI-DANIMARKË | 18:00

UKRAINË-ANGLI | 21:00

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.