EURO 2020/ Spanja dhe Polonia në fushën e blertë, mësoni tre sfidat interesante të ditës së sotme


Sot do të luhen tre sfida të tjera në EURO 2020.

EURO 2020

Në orën 15:00 në stadiumin “Hampden Park” të Gllasgout do të luhet takimi i Grupit D, Skoci-Çeki. Në këtë grup dje u zhvillua supersfida Angli-Kroaci ku triumfatorë dolën “3 Luanët” falë golit deçiziv të Rahim Stërling.

Në orën 18:00 do të ndeshen në stadiumin “Gazprom Arena” të Shën Pjetërburgut, Polonia dhe Slovakia, e vlefshme për Grupin E.

Sakaq për të përmbyllur këtë grup, do të luajnë në orën 21:00 në stadiumin “Estadio de La Cartuja” të Sevijas, Spanja ndaj Suedisë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.