Eurodeputetët gjermanë kritikojnë BE-në: Masat ndaj Kosovës të njëanshme, provokimet erdhën nga Vuçiç

Dy eurodeputetët gjermanë, Delara Burkhardt dhe Andreas Schieder, kanë kritikuar ashpër Bashkimin Evropian, pasi Komisioni Evropian ka paralajmëruar masa ndëshkuese ndaj Kosovës. Komisioni Evropian ka prezantuar para Parlamentit Evropian një listë të masave kundër Kosovës, shkaku i përshkallëzimit të situatës në veri të Kosovës. Ndaj aplikimit të këtyre masave kanë reaguar eurodeputetët gjermanë, Delara Burkhardt […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts