Europiani pritet të bëhet më spektakolar, ja çfarë do të ndodhë me stadiumet


Europiani 2020 pritet që të bëhet edhe më spektakolar në vazhdim, teksa nga UEFA ka disa garanci se nga 1/8-at, por e sigurt do të jetë nga çerekfinalet e në vazhdim, në të gjitha impiantet që luhet (me përjashtim të Budapestit ku kapaciteti është 100 për qind), pritet që numri i spektatorëve në shkallët e stadiumeve të shtohen.

Euro 2020

Ideja është që nga mesatarja prej 25-30 për qindësh, kjo shifër të rritet në 40 ose 50 për qind. Këtë fakt e ka konfirmuar edhe presidenti i Federatës Italiane të Futbollit dhe anëtar i UEFA-as, Gabriele Gravina: “Po, ekziston një plan për rritjen e tifozëve nëpër stadiume nga faza me eliminim direkt, por zyrtarizimi do të vijë në ditët në vazhdim”.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.