“Evropa duhet të qëndrojë me Kosovën”, këshilltarja lokale e BE-së i kërkon dorëheqjen Borrellit: Jeni rrezik për demokracinë dhe paqen në rajon

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger ka reaguar në lidhje me tensionet në Veri të Kosovës pas rrëmbimit të 3 policëve nga Serbia. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Sshneeberger i ka kërkuar dorëheqjen Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për politikë të Jashtme, Josep Borrell për situatën e tensionuar mes Kosovës e Serbisë. Ajo e […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts