Ezani këndohet 10 minuta para kohe, shkarkohet hoxha

13:42 04/05/2021

Banoret e një lagjeje në Stamboll prishin agjërimin dhe hapin iftarin, shkarkohet hoxha

NjĂ« ngatĂ«rresĂ« nĂ« sistemin e xhamisĂ« u prishi agjĂ«rimin banorĂ«ve tĂ« lagjes Çekmekoj nĂ« Stamboll.

Nga objekti i kultit ftesa pĂ«r namaz e darkĂ«s u dĂ«gjua 10 minuta para se tĂ« mbyllej agjĂ«rimi. Sapo kanĂ« dĂ«gjuar thirrjen e hoxhĂ«s, qytetarĂ«t kanĂ« hapur iftarin. Pas 2 minutash, nga mineratĂ« kanĂ« dĂ«gjuar njĂ« tjetĂ«r thirrje qĂ« u kĂ«rkonte tĂ« mos e pĂ«rfundonin agjĂ«rimin pasi kishte ndodhur njĂ« problem teknik nĂ« sistemin e regjisĂ«. Kjo situatĂ« i ka habitur njerĂ«zit tĂ« cilĂ«t duhet ta shlyejnĂ« prishjen e agjĂ«rimit pas pĂ«rfundimit tĂ« muajit tĂ« shenjtĂ«.  Ky gabim i ka kushtuar vendin e punĂ«s hoxhĂ«s sĂ« xhamisĂ« nĂ« Çekmekoj.

Kjo nuk është hera e parë që në Turqi ngatërrohet ora e ezanit. Edhe vitin e kaluar diçka e tillë ndodhi disa herë brenda muajit të ramazanit.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *