Facebook bllokon Donald Trump deri në vitin 2023

19:06 04/06/2021

Facebook ka pezulluar përfundimisht ish-Presidentin amerikan Donald Trump për 2 vite në këtë rrjet social. Në vendimin që ka marrë bordi i kompanisë, Trump do të jetë i bllokuar të paktën deri në Janarin e vitit 2023.

Kjo masë drastike u mor pas trazirave që ndodhën në Kongresin e SHBA më 6 Janar, për të cilat u akuzua Donald Trump si nxitës përmes postimeve në Facebook.

“Duke pasur parasysh rĂ«ndĂ«sinĂ« e rrethanave qĂ« çuan nĂ« pezullimin e Trump, besojmĂ« se veprimet e tij pĂ«rbĂ«jnĂ« shkelje tĂ« rĂ«ndĂ« tĂ« rregullave tona dhe meritojnĂ« dĂ«nimin mĂ« tĂ« madh”, tha Facebook.

Rasti i Donald Trump shënon herën e parë që Facebook pezullon një President në detyrë, Kryeministër ose drejtues shteti. Kujtojmë se Trump, edhe pse ishte në ditët e fundit të detyrës si President i SHBA, u pezullua në këtë rrjet social. Ndërsa sot u mor vendimi që ish-Presidenti amerikan të mos ketë akses në Facebook deri në vitin 2023. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.