Facebook bllokon “zërin e Trump”

11:50 01/04/2021

Hiqet nga platforma video e ish-presidentit e postuar nga Lara Trump

Facebook ka hequr një video të ish-presidentit amerikan Donald Trump nga faqja e ish-bashkëshortes së tij Lara Trump.

Gjiganti i mediave sociale ndaloi ish-presidentin të postonte video si dhe shkrime nga platforma e tij në janar pas trazirave të zhvilluara nga mbështetësit e Trump në ndërtesën e Kapitolit në Uashington.

Lara Trump, një bashkëpunëtore e re e Fox News, postoi një video të saj duke intervistuar Trump për një sërë çështjesh. Ajo më vonë postoi një screenshot të një emaili që mori nga Facebook duke e paralajmëruar atë për ndalimin.

Në përputhje me bllokimin që është vendosur në llogaritë e Donald Trump në Facebook dhe Instagram, përmbajtja e mëtejshme e postuar me zërin e Trump do të hiqet dhe do të rezultojë në kufizime shtesë në llogari”, bëhet me dije përmes një email të publikuar nga “Katelyn”.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *