Facebook ‘izolon’ Donald Trump për 2 vite, mund t’ia lejojë përdorimin e llogarive në 2023

SHBA

Facebook ka marrë vendimin të ‘izolojë’ Donald Trump-in nga përdorimi i llogarive të tij personale për 2 vite.

Mediat e huaja raportojnë se Trump nuk do të lejohet të përdorë llogari në Facebook dhe Instagram deri në janar të 2023.

Në fakt prej 7 janarit të këtij viti Trumpi u izolua nga ana ‘online’ për shkak të thirrjeve të tij që sollën sulmet në Kapiton. 6 person vdiqën më 6 janar pasi Presidenti Trump kishte humbur zgjedhjet.

Edhe në janar të 2023 lejimi do të bëhet vetëm nëse Facebook sigurohet se Trump nuk përbën më kërcënim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.