Facebook ndryshon emrin, kompania do të quhet Meta

facebook ndryshon emrin kompania do te quhet meta
facebook ndryshon emrin kompania do te quhet meta

20:40 28/10/2021

Facebook ka ndryshuar emrin në Meta si pjesë e një ribrendimi të madh. Kompania, njoftoi ndryshimin e emrit në konferencën e saj vjetore.

Kompania zbuloi gjithashtu planet për një botë në internet ku njerëzit mund të luajnë, të punojnë dhe të komunikojnë në një mjedis virtual

Ndryshimi i emrit vjen pas një sërë historish negative për Facebook, bazuar në dokumentet e zbuluara nga një ish-punonjës, por dhe pasi pësoi një goditje javët e fundit.

Ish-punonjësa Frances Haugen ka akuzuar kompaninë për vendosjen e “fitimeve mbi sigurinë”. Më herët kompania Google ndryshoi emrin në Alphabet./tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts