“Fakt i kryer”, ministri i Mbrojtjes së Kosovës për blerjen e sistemit Javelin: Po presim ofertën e SHBA. Ka mbaruar…

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës , Ejup Maqedonci ka thënë se i gëzohet lajmit që ka përfunduar periudha tridhjetë ditore e njoftimit të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, rreth kërkesës për blerjen e sistemit anti-tank Javeline, dhe rrjedhimisht mund të vazhdohet me hapat tjerë. Ai ka shkruar në Facebook, se proceduralisht janë në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts