“Familja e një prokurori u kërcënua”, Basha për deklaratën e Dumanit: Çdo sulm i politikës, inkurajon krimin të bëjë të njëjtën gjë

familja e nje prokurori u kercenua basha per deklaraten e dumanit cdo sulm i politikes inkurajon krimin te beje te njejten gje
familja e nje prokurori u kercenua basha per deklaraten e dumanit cdo sulm i politikes inkurajon krimin te beje te njejten gje

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me një deklaratë të dhënë sot nga kreu i SPAK Altin Dumani, i cili deklaroi se familja e një prokurori është kërcënuar nga krimi i organizuar.

Në një postim në rrjetet sociale Basha u shpreh se çdo sulm i politikës ndaj sistemit të drejtësisë, nuk bën gjë tjetër vetëm se inkurajon krimin e organizuar të bëjë, gjithashtu, të njëjtën gjë.

Postimi i plotë:
Deklarata e kreut të SPAK-ut se krimi i organizuar ka kërcënuar familjen e një prokurori është një kambanë alarmi që duhet të na shqetësojë të gjithëve.
Çdo sulm i politikës ndaj sistemit të drejtësisë, nuk bën gjë tjetër vetëm se inkurajon krimin e organizuar të bëjë, gjithashtu, të njëjtën gjë.
Ndaj Partia Demokratike e Shqipërisë dhe unë i kemi dhënë dhe vijojmë t’i japim SPAK-ut dhe organeve të reja të drejtësisë mbështetje pa kushte.
Vetëm një drejtësi e pasulmuar nga politika, do të jetë një drejtësi e duhur për të mirën e njerëzve.
Vetëm një drejtësi që i shërben shqiptarëve, është një drejtësi imune ndaj çdo kërcënimi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts