Familja kishte vendosur mbi 85 mijë USD shpërblim për informacione, gjendet i copëtuar në një frigorifer në Tajlandë trupi i manjatit gjerman

Trupi i një manjati gjerman të pasurive të paluajtshme, i cili u zhduk javën e kaluar, u gjet i copëtuar dhe i mbushur brenda një frigorifer në një shtëpi me qira në Tajlandë, sipas raporteve lokale.

Hans Peter Mack, 62 vjeç, ishte zhdukur që nga 4 korriku kur gruaja e tij 24-vjeçare tajlandeze tha se ai nuk u kthye në shtëpi nga një takim pune, sipas Bangkok Post.

Mbetjet e tij u zbuluan në një frigorifer të hënën në mbrëmje në një shtëpi në Pattaya që thuhet se ishte marrë me qira nga një mik gjerman i Mack, raportoi Pattaya News, duke cituar një fqinj.

Zyrtarët e Banglamung konfirmuan se pjesët e trupit të copëtuara të cilat u vendosën në thasë të mbeturinave dhe më pas u futën në frigorifer i përkisnin Mack, sipas medias lokale.

Hetuesit u çuan në shtëpi pasi videoja e mbikëqyrjes kapte të njëjtin frigorifer të ngarkuar në pjesën e pasme të një kamioni të zi të transportuar nga ata që dukej se ishin shtetas të huaj, raportoi Pattaya News.

Një fqinj, 35-vjeçari Rewat Rodchuen, i tha faqes se një burrë gjerman i quajtur Olaf dhe një grua gjermane me aftësi të kufizuara jetonin në shtëpi për rreth tre muaj dhe ishin bashkëpunëtorë të Mack.

Të dy u morën për t’u marrë në pyetje së bashku me një gjerman të tretë dhe policia beson se mund të ketë shtetas tajlandez të përfshirë në vrasjen e Mack gjithashtu, sipas gazetës.

Përpara se hetuesit të bënin zbulimin e frikshëm, policët gjetën makinën e Mack-ut të braktisur në një parking të godinës të dielën në mëngjes.

Mercedes-Benz E350 kishte gjurmë ftohësi ose zbardhuesi në sedilje, pult, timon dhe levën e marsheve, tha për Bangkok Post Gjenerali Pol Maj Theerachai Chamnanmor, shefi hetimor i Rajonit 2 të Policisë Provinciale.

“Kishte synim për të shkatërruar provat dhe rasti tregon se zhdukja e zotit Hans-Peter Ralter Mack ishte e dyshimtë”, tha gjeneral Maj Theerachai.

Familja e Mack kishte ofruar një shpërblim prej tre milionë baht – që është i barabartë me rreth 85,900 dollarë në dollarë amerikanë, për informacione që çonin në kthimin e tij të sigurt.

Gruaja e tij, Piraya Boonmak, tha se ai kur ajo u përpoq ta telefononte, ai nuk u përgjigj dhe i dërgoi mesazh se do ta thërriste përsëri.

Pas përpjekjeve të tjera për ta kontaktuar, ai thuhet se i dërgoi mesazhe se ishte ende me një klient biznesi në orën 22:00. Por Boonmak tha se Mack nuk i kishte dërguar kurrë mesazhe në pesë vitet e tyre së bashku, raportoi Thai PBS World.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts