Familjarët e të ndjerëve ndezën qirinj, përfshihen nga flakët varrezat publike në Gjirokastër

Varrezat publike në Gjirokastër janë përfshirë nga zjarri. Mësohet se shkak janë bërë qirinjtë e ndezur nëpër varre për të afërmit e ndjerë të familjarëve të tyre.

Ndërkohë, vatra e zjarrit ka marrë përmasa të mëdha aq sa është dashur angazhimi i një pjesë të mirë të repartit zjarrfikëses.

Këta të fundit po luftojnë me flakët për t’i neutralizuar ato.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts