“Fati” politik i ish-Presidentit/ Bujar Nishani lihet jashtë çdo strukture të PD


bujar nishaniIsh-Presidenti, Bujar Nishani, mbetet jashtë çdo posti drejtues në Partinë Demokratike. Nga lista me nënkryetarët, sekretarët dhe kandidatët e kryesisë, Bujar Nishani nuk figuron në asnjë prej listave.

Praktikisht, Nishani mbetet vetëm si anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së, për shkak të postit që ka mbajtur si ish-President.

Nishani është një ndër figurat që ka kritikuar më së shumti kryedemokratin Lulzim Basha. Nishani ishte pjesë e Komisionit që selektoi kandidatët për deputet të PD-së, por pas përfundimit të zgjedhjeve ai tha publikisht se puna e Komisionit u hodh poshtë.

Ndërkohë, në garën për kryetarin e PD-së, Bujar Nishani edhe pse mbante postin e kryetarit të Këshillit Kombëtar, në kundërshtim me statutin e PD-së, doli në mbështetje të kandidaturës së Edit Harxhit. Tashmë, vendi i Nishanit në Këshillin Kombëtar zëvendësohet nga Edi Paloka, i cili po ashtu duhet të kishte përballë një kandidat rival, por Basha ka caktuar vetëm një.

EKIPI I PD-SË

Alfred Rushaj – Kryetar i Grupit Parlamentar
Enkelejd Alibeaj – Nënkryetar i Kuvendit
Jorida Tabaku – Nënkryetar përgjegjës për marrëdhëniet me jashtë
Grida Duma – Nënkryetar përgjegjës për marrëdhëniet me shoqërinë civile

SEKRETAR I PËRGJITHSHËM
Gazment Bardhi
KRYETAR I KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE
Edi Paloka
KRYETAR I KOMISIONIT TË APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS
Flutura Açka
KRYETAR I KOMISIONIT ZGJEDHOR
Jemin Gjana

SEKRETARIATI EKZEKUTIV I PARTISË:
1. SEKRETAR ORGANIZATIV — Ervin Minarolli
2. SEKRETAR BURIMEVE NJERËZORE— Arta Sakja
3. SEKRETAR PËR EMIGRACIONIN DHE DIASPORËN —Belind Këlliçi
4. SEKRETAR PËR PRONARËT DHE CESHTJEN E PRONAVE- Ledina Mandia
5. SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT – Flamur Hoxha
6. SEKRETARE PËR TË PËRNDJEKURIT POLITIK- Jonila Godole
7. SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE- Ivi Kaso
8. SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN – Greta Bardeli
9. SEKRETAR I KOORDINIMIT ELEKTORAL – Taulant Zeneli
10. SEKRETAR PËR ORGANIZATAT PARTNERE – Orjela Nebiaj
11. SEKRETAR PËR ORGANIZIMIN DIXHITAL – Endri Hasa

KANDIDATËT PËR NË KRYESI

AGRON GJEKMARKAJ
AGRON KAPLLANAJ
AGRON SHEHAJ
AKIL KRAJA
ALDO BUMCI
ARBI AGALLIU
BARDH SPAHIA
BLEDJON NALLBATI
ÇLIRIM GJATA
DASHNOR SULA
ENNO BOZDO
ERVIN SALIANJI
FATBARDH KADILLI
FATION VEIZAJ
FERDINANT XHAFERAJ
FITIM ZEKTHI
FLAMUR NOKA
GAZMEND KODUZI
GENC DEROMEMA
GENT STRAZIMIRI
GERT BOGDANI
HELIDON BUSHATI
IGLI CARA
ISUF ÇELAJ
JAMARBER MALLTEZI
JULIAN DEDA
KASEM MAHMUTAJ
KASTRIOT PIROLI
KLEVIS BALLIU
KRESHNIK ÇOLLAKU
LEFTER GESHTENJA
LUAN BAÇI
LUÇIANO BOÇI
OERD BYLYKBASHI
RAMADAN LIKAJ
ROLAND BEJKO
SAIMIR KORRESHI
SELADIN JAKUPLLARI
TOMOR ALIZOTI
TRITAN SHEHU
XHELAL MZIU
XHEMAL GJUNKSHI
ZEF HILA

KANDIDATET
ZHENI GJERGJI
ANDIA ULLIRI
DHURATATYLI (ÇUPI)
EMIMA KOLIQI
ENKELEJDA SALLAKU
ENRIKETA PAPA
ENTELA SHEHAJ
ERALDA BANO (TASE)
ILDA DHORI
IRENA PROGNI
IZMIRA ULQINAKU
JUELA HAMATI
LINDITA METALIAJ
MERITA BAKIU
MIMOZA HASEKIU
MIRELA TABAKU
NEVILA XHINDI
ORJOLA PAMPURI
SORINA KOTI
TAULANDA JUPI

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *