“Fatkeqësia jote, mund të blesh çdo gjë përveç…”- Këshilltari i Presidentit Meta i përgjigjet kryeministrit RamaIlir-Meta-Tedi-Blushi-keshilltari-ecja-konferenca-3

Këshilltari i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave që bëri nga Skrapari kryemnistri Edi Rama për kreun e shtetit.

Në një postim në rrjetet sociale, Blushi shkruan në përgjigje të akuzave të kreut të qeverisë se “fatkeqësia jote është që mund të blesh çdo gjë përveç dashurisë së Ilir Metës për Atdheun”.

Kujtojmë që kryeministri Rama nga Skrapari deklaroi se presidenti Ilir Meta ishte kundër reformës në drejtësi, ndërsa u shpreh se ai i kishte kërkuar që të mos identifikohej si kundërshtar i këtij procesi.

POSTIMI I PLOTE I TEDI BLUSHIT

Zoti Rama, Ilir Meta ka qenë dhe do të jetë gjithmonë krenar, që ka lindur dhe i përket popullit të Skraparit.

Skrapari gjënë më të shenjtë ka patur dhe do të ketë Atdheun dhe lirinë.

Fatkeqësia jote është që mund të blesh çdo gjë përveç dashurisë së Ilir Metës për Atdheun. 🇦🇱

LEXO EDHE

“Sa herë i nxehet gjaku imagjinon forca ushtarake!”- Rama: Meta ma tha nga Lalzi, sikur flota e 6-të amerikane të vijë nuk kalon Reforma në Drejtësi!

“U çmend PS, më thoshin ta bëjmë si LSI”- Rama: Do ngrija dolli për shëndetin e Metës dhe referendumin. Në darkë festonim, në mëngjes ikte te mullixhiu

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.