Fauci: Duhet ta kalojmë tranzicionin. Nëse jeni vaksinuar, nuk ka pse të mbani maskë jashtë

Imunologu dhe këshilltari kryesor në Shtëpinë e Bardhë për shëndetësinë, Anthony Fauci ka kërkuar të bëhet një tranzicion për mbajtjen e maskës.

Fauci thotë se nëse je vaksinuar nuk ke pse të mbash maskë në ambientet jashtë.

Ai thotë se maska mund të mbahet në një situatë ku ambienti është i mbushur me njerëz, por në çdo rast tjetër njerëzit e vaksinuar duhet të lënë mënjanë maskën.

“Ne duhet ta bëjmë atë tranzicion. Nëse jeni të vaksinuar, nuk keni pse të mbani një maskë jashtë. Do të ishte një situatë shumë e pazakontë, nëse do të kalonit në një situatë krejtësisht të mbushur me njerëz ku njerëzit në thelb po bien anash njëri-tjetrit, atëherë ju mbani një maskë. Por çdo herë tjetër, nëse jeni vaksinuar dhe jeni jashtë, lini mënjanë maskën tuaj. Ju nuk keni pse ta vishni. ”- tha Fauci.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com