Fauci: Duhet të bëjmë tranzicion. Nëse je vaksinuar, nuk ke pse mban maskë jashtë

Imunologu dhe këshilltari kryesor në Shtëpinë e Bardhë për shëndetësinë, Anthony Fauci ka kërkuar të bëhet një tranzicion për mbajtjen emaskës.

Fauci thotë se nëse je vaksinuar nuk ke pse të mbash maskë në ambientet jashtë.

Ai thotë se maska mund të mbahet në një situatë ku ambienti është i mbushur me njerëz, por në çdo rast tjetër njerëzit e vaksinuar duhet të lënë mënjanë maskën.

“Ne duhet ta bëjmë atë tranzicion. Nëse jeni të vaksinuar, nuk keni pse të mbani një maskë jashtë. Do të ishte një situatë shumë e pazakontë, nëse do të kalonit në një situatë krejtësisht të mbushur me njerëz ku njerëzit në thelb po bien anash njëri-tjetrit, atëherë ju mbani një maskë. Por çdo herë tjetër, nëse jeni vaksinuar dhe jeni jashtë, lini mënjanë maskën tuaj. Ju nuk keni pse ta vishni. ”- tha Fauci.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.