Felaj i dha fjalën Dervishit, ‘plas’ debati në Kuvend, replikojnë Bardhi dhe Noka. Socialistja: Suflerë!

felaj i dha fjalen dervishit plas debati ne kuvend replikojne bardhi dhe noka socialistja suflere
felaj i dha fjalen dervishit plas debati ne kuvend replikojne bardhi dhe noka socialistja suflere

Sërish tensione në seancën e Kuvendit. Pasi u devijua rendi i ditës, ku duhet të fliste kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj, i dha fjalën komisionerit për mbrojtjen e të dhënave, Besnik Dervishi.

Kjo ka nxitur debate mes Felajt, Bardhit dhe Nokës, të cilët kërkuan fjalën në seancë. Kjo situatë në Kuvend bëri që Felaj të ndërpriste seancën për 5 minuta.

DEBATI
Felaj:
Nëse vijoni të përsërisni, të shkelni procedurat e seancës, do të vijojmë me masa të tjera.

Dervishi: Ju lutem, kërkoj një konsensus, se përfaqësoj një institucion të pavarur.

Bardhi: Duam fjalën!

Felaj: Po bëheni suflerë të njëri-tjetrit. Sa nis të flasë një prej jush, ndërhyn tjetri.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts