“Fëmijët tanë po vdesin”! Banorja e Kharkivit shpërthen në lot, kërkon ndalim-fluturim mbi Ukrainë (Video)

Në një intervistë emocionale për Shërbimin ukrainas të Radios Evropa e Lirë, banorja e Harkivit, Yulia Sukhovyeyeva, i ka bërë thirrje botës që të vendosë zonë ndalimfluturimi mbi Ukrainë, për të ndaluar bombardimet nga forcat ruse.

Yulia është një ndër miliona ukrainas që po ikin nga vendi për t’i shpëtuar luftës.

Sapo ta nxjerrë fëmijën e saj jashtë, në një vend të sigurt, ajo thotë se planifikon të kthehet në qytetin e saj, ku prindërit e saj vazhdojnë të qëndrojnë, dhe ku forcat ruse po sulmojnë rregullisht. ​

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *