Festa e 8 marsit/ Urimi prekës i kryeministrit Rama: Për nënën time në qiell, e të gjitha vajzave dhe grave në tokë, janë lulet më të bukura në botë






Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e 8 marsit me një dedikim prekës për nënën e tij të ndjerë, Aneta Rama e cila ndërroi jetë rreth 2 vite më parë.

rama aneta

Përveç nënës së tij, ai ka uruar edhe çdo nënë vajze e grua në tokë, të cilat i cilësoi si lulet më të bukura në botë.

“Mirëmëngjesi dhe me urimin e kësaj dite të nënës sime në qiell e të të gjitha nënave, grave, vajzave në tokë, të cilat janë lulet më të bukura të kësaj bote, ju dëshiroj të gjithëve një ditë të mbarë.”, shkruan ai.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.