Festat bunga-bunga me prostitutat/ Berlusconi lirohet nga akuzat për lidhjet me Ruby-n

Ish-kryeministri i ItalisĂ«, Silvio Berlusconi, Ă«shtĂ« shpallur i pafajshĂ«m pĂ«r njĂ«rĂ«n nga tre akuzat pĂ«r procesin “Rubi”, atĂ« tĂ« korruptimit tĂ« dĂ«shmitarĂ«ve.

Gjykata e Sienës vendosi ta lirojë 85-vjeçarin nga akuza se i kishte paguar pianistit Danilo Mariani, shuma të konsiderueshme për të dëshmuar në favor të tij.

Gjykatësit thanë se faktet mbi të cilat ishte ngritur akuza, si pjesë e procesit të vitit 2013 nuk qëndronin. Procese paralele për të këto akuza po zhvillohen edhe në Romë e Milano.

Ky vendim e çon Berlusconin drejt pafajĂ«sisĂ« sĂ« plotĂ« pĂ«r procesin e vitit 2013, ku ish-kryeministri akuzohej pĂ«r organizimin e festave tĂ« njohura ndryshe si “Bunga Bunga” me prostituta minorene nĂ« njĂ« nga vilat e tij nĂ« SardenjĂ«.

Berlusconi deklaroi se nuk ishte në dijeni të faktit që në festë merrte pjesë edhe shtetasja marokene Karima el Marug, e cila në atë kohë ishte 17 vjeç. Në favor të tij kishte dëshmuar edhe pianisti Mariani që kishte qenë prezent në këto festa.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *