Filipinet tronditen nga një tërmet me magnitudë 7.1 ballë, autoritetet japin alarm për cunam, evakuohen banorët

Një tërmet me magnitudë 7.1 të shkallës Rihter tronditi rajonin ishullin Mindanao në Filipine, 66 km në juglindje të qytetit Bobon.

Cun

Menjëherë pas tërmetit Shërbimi Gjeologjik Amerikan ka lëshuar alarm për një cunam të mundshëm duke bërë thirrje për evakuimin e banorëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *