“Financial Times” për tensionet në veri të Kosovës: SHBA, BE dhe NATO u rreshtuan krah Serbisë për shkak se po furnizon me municion Ukrainën

Gazeta britanike “Financial Times” i ka kushtuar një artikull shitjes së armëve nga Serbia në Ukrainë, duke shkruar se si kjo bëri që Perëndimi të ndryshojë qëndrimin karshi Serbisë pas shpërthimit të tensioneve në veri të Kosovës. Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se nuk është kundër që vendi i tij t’u shesë municion ndërmjetësve që […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts