Fishekzjarrë?! Shihni çfarë ndodh në Sarandë e Ksamil me kabllot elektrike, shpërthime të fuqishme, banorët në panik (Pamjet)

fishekzjarre shihni cfare ndodh ne sarande e ksamil me kabllot elektrike shperthime te fuqishme banoret ne panik pamjet
fishekzjarre shihni cfare ndodh ne sarande e ksamil me kabllot elektrike shperthime te fuqishme banoret ne panik pamjet

Dje thuajse e gjithë Saranda vuajti mungesën e energjisë elektrike, si pasojë e një zjarri në nënstacionin elektrik, duke detyruar OSHEE-në që të marrë masa.

Gazetarja Shpresa Dine ka siguruar për BalkanWeb pamjet ku shihet se disa kabllo elektrike në Ksamil janë shkëputur dhe më pas ndodh shpërthimi i fuqishëm, që terrorizoi banorët e zonës.

Ndërkohë, një episod i frikshëm ka ndodhur në një tjetër zonë të qytetit, dje në mbrëmje, ku një kabllo elektrik ka nisur të nxjerrë shkëndija. Pas ndërhyrjes së OSHEE-së, u mundësua rikthimi i energjisë elektrike në qytetin bregdetar, i cili është në mes të sezonit turistik.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts