Fitorja e Shqipërisë kundër Hungarisë, Rama përshëndet triumfin e kuqezinjve, poston foton e Armando Brojës

armandobrojaokok

Fitoren e kombëtares shqiptare ndaj Hungarisë e ka përshëndetur dhe kryeministri Edi Rma.

Kreu i qeverisë ka postuar në rrjetin e tij social Facebook, një foto të autorit të golit të vetëm të ndeshjes, Armando Brojës.

Krahas fotos së lojtarit, Rama ka vendosur dhe renditjen e përgjithshme të grupit I ku Shqipëria renditet në vendin e tretë me 9 pikë.

Vendin kryesues e mban Anglia në kuotën e 15 pikëve.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *