Flamuri shqiptar në kangjellat e oborrit bëhet problem në shkollën greke, si u ngritën ‘në protestë’ nxënësit dhe prindërit

flamuri shqiptar ne kangjellat e oborrit behet problem ne shkollen greke si u ngriten ne proteste nxenesit dhe prinderit
flamuri shqiptar ne kangjellat e oborrit behet problem ne shkollen greke si u ngriten ne proteste nxenesit dhe prinderit

Një ‘incident’, sipas mediave greke, ka ndodhur në një shkollë në Argallasti në Pelion të Greqisë mëngjesin e djeshëm.

Një nxënës i kësaj shkolle ka varur flamurin shqiptar në kangjellat e oborrit dhe ky akt i tij ka shkaktuar reagimin e shokëve të klasës. Disa nxënës e çuan te drejtori i shkollës, ndërkohë reagime të shumta ka pasur dhe nga prindërit, të cilët janë njoftuar për ngjarjen.

Dje është mbledhur këshilli i shkollës nën kryesimin e kreut të Drejtorisë së Arsimit të Mesëm të Magnezisë, z.Sokratis Savelidis. Sipas informacioneve, nxënësi është shprehur se është penduar për veprimin e tij, nuk ka dashur të ofendojë simbolin e vendit dhe gjithçka është bërë me shaka.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts