Fletët e votimit, PD dhe PS do të ankimojnë vendimin e kryekomisionerit. Çfarë kërkojnë ato

SHPËRNDAJE

Partia Demokratike mund të ankimojë në Komisionin e Ankimeve dhe Sanksioneve vendimin e kryekomisionerit shtetëror të zgjedhjeve për fletët e votimit të 25 prillit.

fleta e votimit

Demokratët duan që lista e kandidatëve të renditet vertikalisht.

Ndërkohë, edhe Partia Socialiste ka paralajmëruar ankim për fletën e votimit, pasi ajo kërkon që kandidatët të renditen me numra.

“Kandidatët do të identifikohen me emër, fonti i fletës së votimit do të jetë ndryshe për çdo qark”, tha kryekomisioneri Ilirjan Celibashi gjatë mbledhjes së sotme.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.