Fluks në pikën kufitare greke me Shqipërinë, situatë problematike për qytetarët nën temperatura të larta

Probleme shqetësuese sot në pikën e kalimit kufitar të Mavromatit (pika greke në Qafë Botë) nga ana e palës greke.

Gazetarja Shpresa Dine raportoi për “BalkanWeb” se janë krijuar radhë të gjata në përpunimin e qytetarëve.

Nga pala greke punohet me 1-2 sportele ndërsa nga pala shqiptare punohet me 3-4 sportele. Për pasojë është krijuar fluks dhe radhë të gjata, teksa temperaturat janë shumë të larta duke sjellë shqetësime për qytetarët.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts