Fluks rastesh nga gripi në Kosovë, mbi 300 pacientë në ditë kërkojnë ndihmë mjekësore

Gripi sezonal ka sjellë fluks të shtuar në spitalet dhe ambulancat mjekësore edhe në Kosovë. Radhët janë të gjata, ndërsa shërbimi të cilit këta pacient po kërkojnë tek qendra kryesore e mjekësisë familjare në Prishtinë, është pothuajse i njëjtë. Një viroz sezonale, është bërë shkas që këta persona pa dallim moshe të kërkojnë ndihmën mjekësore. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts