Fluturon me avion me 245 km/h brenda tunelit, piloti italian vendos rekord botëror (VIDEO)

Piloti profesionist i garave Dario Costa nga Italia, shkroi një kapitull të ri në historinë e aviacionit duke fluturuar me një aeroplan përmes dy tuneleve rrugore në Autostradën Veriore Marmara të Turqisë.

Në gjysmë errësirë dhe i rrethuar nga harku i ngushtë i mureve prej betoni, Costa kreu një ngritje të ndërlikuar brenda tunelit të parë.

Piloti i guximshëm fluturoi me më pak se një metër mbi tokë duke përshkruar 2.26 km.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.