Forca e zakonit! Netanyahu harron dhe ulet në karrigen kryeministrit

15:03 15/06/2021

As ish-kryeministri izraelit Benjamin Netayahu nuk ka mundur t’i shpĂ«tojĂ« gafave. Pasi hyri sot nĂ« parlamentin izraelit dhe uroi kundĂ«rshtarin e tij, Naftali Bennett, kryeministri nĂ« largim u kthye nĂ« karrigen e gabuar, ku ai ishte ulur pĂ«r 12 vitet e fundit.

Në video tregohet se një prej deputetëve i afrohet dhe i pëshpërit ish-kryeministrit të vendit se ai duhet të kalojë në vendet e opozitës.

Naftali Bennett, një ish-aleat i Netanyahut, mori drejtimin e vendit në një koalicion të brishtë të përbërë nga tetë parti me dallime të thella ideologjike mes tyre, ndërsa për herë të parë në qeveri përfaqësohet dhe pakica arabe.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *