Forcat e armatosura ruse deklaruan se nesër do shpallnin armëpushim në disa qytete, reagon Ukraina: E vështirë që t’i besosh pushtuesit

Pasi Rusia deklaroi se do të shpallte armëpushim nesër për disa qytete, vjen reagimi zyrtar nga Ukraina.

Në një njoftim thuhej se armëpushimi për hapjen e një korridori humanitar do të niste nesër në orën 9:00 të mëngjesit në Kiev, Chernihiv, Sumy, Kharkiv dhe Mariupol, së bashku me qytetet e tjera të negociuara me palën ukrainase.

Ukraina zyrtare theksoi se është e vështirë që t’i besosh pushtuesit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.