Forcat izraelite vrasin një palestinez 21 vjeçar

forcat izraelite vrasin nje palestinez 21 vjecar
forcat izraelite vrasin nje palestinez 21 vjecar

Forcat izraelite kanë vrarë një palestinez 21-vjeçar në qytetin Tubas në Bregun Perëndimor të pushtuar.

Sipas dëshmitarëve okularë, forcat izraelite bastisën kampin e refugjatëve Al-Fara në Tubas që ndodhet në veri të Bregut Perëndimor.

Gjatë bastisjes shpërthyen përleshjet mes forcave izraelite dhe palestinezëve. Dëshmitarët okularë thanë se ushtarët izraelitë përdorën municion të vërtetë, plumba gome dhe gaz lotsjellës.

Gjatë bastisjes shpërthyen përleshje mes forcave izraelite dhe palestinezëve. Dëshmitarët theksuan se ushtarët izraelitë përdorën municion të vërtetë, plumba gome dhe gaz lotsjellës.

Ministria palestineze e Shëndetësisë njoftoi se është vrarë palestinezi 21-vjeçar Yunus Tayeh, i cili u qëllua në zemër nga forcat izraelite në kampin Fara.

Forcat izraelite, të cilat shpesh bastisin Bregun Perëndimor të pushtuar dhe Kudsin Lindor, arrestojnë palestinezët me akuza të ndryshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts