Forcat ruse hapin zjarr ndaj protestuesve, 5 të plagosur

16:40 06/03/2022

Mediat ukrainase raportojnë se forcat ruse hapën zjarr në drejtim të protestuesve në qytetin e Nova Kakhovka, duke plagosur të paktën 5 prej tyre.

Rreth 2 mijë persona kishin dalë në rrugë për të protestuar kundër pushtimit rus të qytetit jugor ukrainas. Ata valëvisnin flamurin ukrainas dhe u bënin thirrje forcave ruse që të largohen nga shteti i tyre. /tvklan.al 

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com