‘Forcat ruse përdorin armë të rënda’, kryebashkiaku i Mariupol: Mbi 600 të plagosur në fabrikën e çelikut në Azovstal   

forcat ruse perdorin arme te renda kryebashkiaku i mariupol mbi 600 te plagosur ne fabriken e celikut ne azovstal
forcat ruse perdorin arme te renda kryebashkiaku i mariupol mbi 600 te plagosur ne fabriken e celikut ne azovstal

Kryetari i Bashkisë së Mariupol, Vadym Boyshenko ka bërë me dije se në fabrikën e çelikut në Azovstal kanë mbetur të plagosur më shumë se 600 persona.

Ai akuzon forsat ruse se po vazhdojnë të përdorin armë të rënda, shkruajnë mediat italiane.

Gjithashtu theksoi se përpara se spitali i ndodhur në fabrikën e çelikut të bombardohej nga Rusia, numri i të lënduarve ishte 170, ndërsa kanë janë regjistruar mbi 600 të plagosur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts