Forcat ruse sulmojnë qytetin e Kharkiv, 4 te vrarë dhe 10 të plagosur

Vazhdojnë bombardimet e Rusisë në qytetet ukrainase. Sulmet ruse në Kharkiv kanë vrarë katër civilë, sipas guvernatorit të rajonit verilindor.

“Fatkeqësisht, 4 civilë u vranë dhe 10 u plagosën nga bombardimet gjatë ditës”, tha guvernatori Oleg Synegubov në mediat sociale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts