Forcat ruse vijojnë sulmet në Ukrainë, 2 të vdekur dhe 25 të plagosur në Kharkiv

Të paktën 2 persona humbën jetën dhe 25 të tjerë u plagosën nga sulmet ruse në Kharkiv të Ukrainës.

Lajmi u bë i ditur nga kreu i administratës ushtarake të rajonit të Kharkiv, Oleh Syniehubov , i cili tha se dy viktimat janë ishin dy burra të moshave 42 dhe 53-vjeç.

Ndërsa në Kiev, ushtria e Ukrainës pretendon se ka kapur 12 raketa ruse gjatë 24 orëve të fundit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts