Forcat ukrainase marrin nën kontroll qytetin pranë Kievit

16:44 28/03/2022

Forcat ukrainase kanë marrë kontrollin e plotë të Irpin, një nga zonat pranë kryeqytetit Kiev, që ka qenë pika e nxehtë e luftimeve me rusët.

“Kemi lajme të mira sot. Irpini është çliruar”, tha Oleksandr Markushyn në Twitter.

“E kuptojmë që do të ketë më shumë sulme në qytetin tonë dhe do ta mbrojmë atë me kurajo”, shkruan më tej ai./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.