Forcohen edhe më shumë zërat, mediat e huaja publikojnë foton: Ja faktet që Putini mund të vuajë nga një sëmundje e rëndë

Vladimir Putin ka nxitur sërish spekulimet se vuan nga një sëmundje, pasi u shfaq në një takim me Presidentin e Taxhikistanit në Moskë.

Lideri rus, shihet i ulur në karrige, teksa dorën e djathtë e mban të shtrënguar në krahun e karriges, ndërsa këmbën e majtë e ngre në një kënd të prirët. Këto sipas ekspertëve janë të dhëna se ai vuan nga kanceri dhe këto veprime vijnë si pasojë e kimioterapisë që po kryen.

  • foto galeri

Gjithashtu edhe fytyra e Putinit ishte e fryrë, ndërsa thuhet se mund të jetë si rezultat i ilaçeve që po përdor. Mjekët pretendojnë se Putini do i nënshtrohet një operacioni së shpejti dhe se ndodhet në një gjendje të rënduar. Thuhet më tej, se një oligark i afërt me Putin ka konfirmuar këto zëra e ka thënë se ai ka shkatërruar ekonominë ruse.

“Është i çmendur, problemin e ka në kokë. Ai ka shkatërruar ekonominë ruse, atë ukrainase dhe shumë ekonomi të tjera”, mësohet të ketë thënë oligarku.

Ndërkohë, një gjeneral major 36-vjeçar Kyrylo Budanov, ka thënë se në muajt e verës, lufta do të futet në një fazë të nxehtë dhe Putini mund të përballet me një grusht shteti.

“Pjesa e dytë e gushtit do të jetë pika e kthesës. Mund të kemi një grusht shteti”, mësohet të ketë thënë gjenerali.

Burimi: The Sun

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *