“Forcohet prania ushtarake”, Lukashenko: Vendet e NATO-s provokojnë me stërvitjet pranë Bjellorusisë

forcohet prania ushtarake lukashenko vendet e nato s provokojne me stervitjet prane bjellorusise

Presidenti bjellorus Aleksandër Lukashenko, ka akuzuar vendet NATO-s se nuk i kanë ndalur stërvitjet ushtarake pranë kufirit me Bjellorusinë, duke i cilësuar si provokime.

Lukashenko në seancën e Këshillit të Sigurisë Kombëtare gjithashtu tha se vendet e NATO-s promovojnë më këmbëngulje politikën e zgjerimit, por nuk kanë ndalur stërvitjet ushtarake dhe kanë forcuar praninë ushtarake rreth Bjellorusisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts