Forma fizike e Ronaldos, dokumentari zbulon sekretet e pathëna nga ylli portguez

Në moshën 36-vjeçare, Kristiano Ronaldo vazhdon të tregojë një formë fizike të lakmueshme, kjo falë disiplinës së rreptë që ndjek ditë pas dite pa reshtur asnjëherë.

ronaldo

Nuk Ă«shtĂ« sekret qĂ« kampioni portugez kujdeset shumĂ« pĂ«r trupin dhe figurĂ«n e tij, kjo Ă«shtĂ« pasqyruar dhe te dokumentari i Amazon Prime Video  “All or Nothing: Juventus”, i cili ka zbuluar disa truke qĂ« pĂ«rdor Ronaldo pĂ«r tĂ« qenĂ« gjithmonĂ« nĂ« formĂ«.

“UnĂ« jam mjeku i vetes, trajneri mendor i vetes. NĂ«se bĂ«ni gjĂ«rat e duhura, do tĂ« jeni mĂ« tĂ« mirĂ« se tĂ« tjerĂ«t”.

NjĂ« ndĂ«r sekretet e portugezi zbulohet tĂ« jenĂ« banja e diellit pĂ«r tĂ« cilĂ«n portugezi shprehet: “UnĂ« qĂ«ndroj 20 minuta nĂ« diell dhe kjo mĂ« ndihmon. Dielli Ă«shtĂ« i mirĂ« pĂ«r trupin tim. Por nĂ«se do tĂ« qĂ«ndroja gjithĂ« ditĂ«n nĂ« diell do tĂ« mĂ« lĂ«ndonte, do tĂ« kisha rrudha. Jam 36 vjeç dhe nĂ« top formĂ«â€, shprehet portugezi nĂ« dokumentar.

Dokumentari ka shkaktuar polemika të shumta pasi ka publikuar disa sekrete nga dhomat e zhveshjes të bardhezinjve siç ishte rasti i debatit të Ronaldos me Kuadradon pas eliminimit nga Liga e Kampionëve sezonin e kaluar.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.