Formacionet zyrtare/ Dita e Manaj, për herë të parë titullar kundër Interit të tij

Interi synon të vazhdojë rezultatet pozitive në mënyrë që të mos shkëputet nga kryesuesit. Zikaltërit presin Specian në shtëpi.

manaj

Skuadra e Inzagit vjen pas dy fitoreve radhazi në kampionat dhe morali është i lartë në ekip. Specia nga ana tjetër noton në ujëra të turbullta dhe rrezikon rënien nga kategoria.

Në ndeshjen tjetër Roma do të luajë në transfertë ndaj Bolonjës. Skuadra e Murinjos e ka marrë veten dhe momentalisht ndodhet në vendin e pestë me 25 pikë.

Ndeshjet fillojnë në orën 18:30.

INTER-SPECIA

NTER (3-5-2): Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, Dimarco; Dumfries, Gagliardini, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Correa

SPECIA (3-4-3): Provedel; Erlic, Hristov, Kiwior; Amian, Sala, Kovalenko, Reca; Gyasi, Manaj, Salcedo

BOLONJA-ROMA

BOLONJA (3-4-2-1): Skorupski; Soumaoro, Medel, Theate; Skov-Olsen, Svanberg, Domínguez, Hickey; Soriano, Barrow; Arnautovic.

ROMA (3-5-2): Rui Patrício; Mancini, Smalling, Ibañez; Karsdorp, Veretout, Diawara, Mkhitaryan, El Shaarawy; Zaniolo, Abraham.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.