FORMACIONET ZYRTARE/ Fitorja detyrim për Laçin, Apolonia nuk dorëzohet. Trajnerët zgjedhin titullarëtLuhet duke filluar nga ora 16:00, ndeshja mes Apolonisë dhe Laçit, e vlefshme për javën e 32-të në Kategorinë Superiore.

Laci-Apolonia 1 minute heshtje

Fierakët i mban në lojë vetëm mbijetesa, pasi janë me një këmbë në Kategorinë e Parë, por në ndeshjet e këtij sezoni kanë treguar se mund ti hapin probleme skuadrave pretendente. Nga ana tjetër, kurbinasit e Duros do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, për t’u afruar sa më shumë me kreun e renditjes, duke parë edhe ndalesën e Vllaznisë ditën e djeshme.

Pritet një sfidë e hapur në Fier, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë të marrin maksimumin dhe të dalin nga fusha me kokën lart.

FORMACIONET ZYRTARE:

APOLONIA : Harizaj; AgIare, Sota, Repaj; Zoga, Smaçi, Shanaj, Jeboah; Mihana, Gjata, Vasil. Trajner: F. Kamarata.
LAÇI : Sherri ; Malota, Ignjatoviç, Obanor; Marku, Lushkja, Deliu, Zulfiu, Musta; Harmon, Mazrekaj, Trajner: Sh. Duro

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.