Formacioni më i mirë dhe më i dobët i Superiores / Në sulm spikatin blerjet e verës, por ka edhe dy zbulime

Ndeshjet e javës së 14 të Superiores kanë nxjerrë në plan të parë disa emra shumë interesantë në radhët e klubeve të elitës falë paraqitjeve që kanë dhuruar. Ka konfirmime të emrave të afruar me bujë gjatë merkatos së Superiores, pro ka edhe “zbulime” të prodhimit vendas.

superiore

Kështu, në formacionin më të mirë bien në sy emra të afruar gjatë vetës si Xhixha te Tirana, Zarubica te Laçi apo Feizhao te Kukësi. Por njëkohësisht, këtë javë ka spikatur edhe i riu Simoni te Dinamo apo Gjumsi te Tirana, pasi dhuroi një paraqitje të shkëlqyer ndaj Teutës.

formacioni me i mire

Sa u përket zhgënjimeve, ka shumë pjesëtarë mes skuadrave që dështuan, duke filluar nga emrat e Partizanit, për të vazhduar me të Teutës apo edhe Kastriotit e Egnatias.

formacioni me i dobet

Trajneri më i mirë i javës kthehet të jetë Orges Shehi, ndërsa vendin e më të dobëtit e merr Ramadan Ndreu, për lojën e skuadrës së tij si dhe gjestin në fund të ndeshjes ndaj Vitijës.

trajneret

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.