Formacioni më i mirë dhe më i dobët/ Vetëm dy lojtarë nga fituesit e derbit, zbuloni emrat e spikatur të javës në Superiore


Java e 26 e Kategorisë Superiore nxori përsëri në pah skuadrat të cilat luftojnë për mbijetesë, të cilat siguruan pikë të rëndësishme për rrugëtimin e tyre. Spikatin sidomos fitoret e Kastriotit dhe Egantias të cilët dhuruan surpriza të mëdha.

Kategoria Superiore Topi

Ndaj nuk është çudi që në rreshtimin ideal të kësaj jave të ketë futbollistë nga të dy këto klube, por edhe nga Skënderbeu e Teuta, ekipe të cilat gjithashtu janë të përfshira në luftën e nxehtë në fundin e tabelës.

formacioni

Zhgënjimet vijnë pikërisht nga rivalët e tyre, emra të mëdhenj te Vllaznisë, Partizanit e Laçit. Por edhe futbollistët e Dinamos të cilët nuk po arrijnë të nxjerrin ekipin nga situata e vështirë.

2

Trajneri i javës është Zekirija Ramadani, i cili me punën që po bën, ka kthyer Egnatian në një skuadër të frikshme. Kurse Plori i Vllaznisë nuk ka gjetur “çelësin magjik” për të rregulluar problemet e shkodranëve.

dasdasd

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *