Formati i ri i fletëve të votimit/ Pas Celibashit reagon Yuri Kim: Mbështesim fuqishëm përpjekjet e KZQ-së për zgjedhje të drejta e transparenteAmbasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, reagoi pas konferencës për media të mbajtur nga komisioneri shtetëror i zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi.

Yuri Kim-Ambasadorja-SHBA-30-vjetori

Ndërsa përshëndeti dakordësinë për fletën e votimit në zgjedhje, ambasadorja theksoi se do të mbështesë fuqimisht përpjekjet e KQZ-së për zgjedhje të drejta dhe transparente në Shqipëri.

Sapo ndoqa konferencën për media të Ilirjan Celibashit. Më vjen mirë të dëgjoj që u ra dakord mbi formatin e fletëve të votimit, në mënyrë që ato të printohen në kohë për zgjedhjet e 25 prillit. Ne mbështesim fuqimisht përpjekjet e KQZ-së në Shqipëri për të siguruar rregullat dhe kushtet që zgjedhjet në Shqipëri të jenë të drejta, në kohë dhe transparente”, tha Yuri Kim.

kim

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *