Forumi i Bled bën bashkë Kurtin me Lajçak, i dërguari i BE-së zbardh bisedën me kryeministrin e Kosovës

I dërguari i BE-së, Miroslav Lajçak është takuar sot me kryeministrin Albin Kurti në Slloveni. Lajçak ka ndarë foto nga forumi i Bled ku thekson se fokus i diskutimit mes tij dhe Kurtit ka qenë takimi i radhës në lidhje me dialogun Serbi-Kosovë. “Pata një takim të rëndësishëm me kryeministrin sot në Bled. Tema jonë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts